Breaking News
Home / Uncategorized / Elektronik Sigara Likit İçeriğinde ki PG ve VG Nedir

Elektronik Sigara Likit İçeriğinde ki PG ve VG Nedir

Elektronik Sigara Likit İçeriğinde ki PG ve VG Nedir?

VP ve PG kaç olmalıdır ?

Elektronik Sigara Likit İçeriğinde ki PG ve VG Nedir Ne anlama geliyor?  En nitelikli likit hangisi? Nasıl anlaşılır? Gibi bir çok suale, elektronik sigara kullanıcıları için özel olarak bu yazımızda yanıtlamayı uygun bulduk.Daha evvel ki yazılarımız da belirttiğimiz üzere şunu net biçimde tekerrür belirtmeliyiz ki, ithal, fabrikasyon likit kullanılması yeniden orijinal dünyaca tanınmış likit markaları kullanılması en ehemmiyetli nokta olup, el üretimi, merdiven altı likitleri kullanmak, Elektronik Sigara Likit İçeriğinde ki PG ve VG  si ne olursa olsun son derece ehemmiyetlidir. Bu bağlamda dikkat edilmesi gereken nokta, VP / PG değil likit marka ya da çeşitinin orijinal ve ithal bir marka olmasıdır ve satın alırken bunu göz önünde bulundurarak harcanması sıhhat ve nitelikli bir elektronik sigara kullanımı açısından son derece ehemmiyetlidir.

 

Elektronik sigara likit dört bileşen kapsamaktadır.  PG veya VG baz likit , nikotin, su ve tatlandırıcılar başka bir deyişle aromalar. Baz likitler e likit de taban veya taşıyıcı olarak nikotini ve lezzeti suspanse halinde meblağ ve taşır. Böylece elektronik sigara buğusunda yoğunluğu ve lezzeti tutmuş oluruz. Hem propilen glikol hem de nebatsal gliserin toksik olmayan organik bileşiklerdir ve genellikle yiyecek sektöründe de kullanıldığı için tüketim için tehlikesiz kabul edilirler. Piyasada bulunan muhtelif mahsullerde yiyecek katkı maddeleri olarak yaygın biçimde kullanılırlar.Burada dikkat edilmesi gereken ehemmiyetli nokta bu iki bileşenin doğru biçimde karışımı ve muhafaza edilmesidir. Netice olarak el üretimi likit markalarında bu galibiyet yakalanmamaktadır.PG tabanlı base likiti hakkında belirtmek istediğimiz nokta Propilen glikolün oranla inceltilmiş olması sebebiyle, bu cins base likitler VG çeşidine göre daha akıcıdır ve atomizer içindeki pamuk tarafından daha basit emilir. Pg tabanlı baselerden oluşturulan elektronik sigara likitlerin düşük yoğunluğu ise, atomizer coillerinizin daha geç eskimesine ve ısıtma güçlüğünün az olmasından dolayı daha iyi performans almanıza imkân sağlayacaktır. Propilen glikol tatsız ve kokusuz bir maddedir, bu sebeple e-likit lezzetini rastgele bir biçimde değiştirmez.

 

Aynı zamanda eforlu bir nem emicidir, uzun süreli kullanımlarda ağız ve boğaz kuruluğuna neden olur, bu likiti harcarken su içmeye itina gösteriniz. PG de tütün sigarasına eş daha eforlu bir boğaz vurumu sağlanır. Öte yandan propilen glikolün bazı e-sigara kullanıcılarında alerjik tepkinlere neden olduğu da öğrenilmektedir. Bu tesirler, boğazda karıncalanma hissi gibi minik tepkinlerden, bedenin muhtelif yerlerinde ciddi iritasyonlara kadar değişebilir. PG e-likit teneffüs ettikten sonra alışılmadık semptomlar yaşarsanız, hemen kullanmayı vazgeçin ve nebatsal gliserin değiştirin Nebatsal gliserin, propilen glikol ile karşılaştırıldığında oldukça kalın bir akışkan-çözeltidir. Tek başına, VG hafif tatlı bir tada da sahiptir. E-likit inizi hazılarken tatlı yapısı sebebiyle benzeri lezzetlerin aromaların tespitinizi azıcık zorlaştırmaktadır.Dünyanın en nitelikli Elektronik sigara Likit markalarını araştırdığımızda bu oranlar %70 VG – %30 PG  –  %40 VG – %60 PG olarak kollanabilmektedir. Bu genelde premium likitlerde ve özellikle meyve aromalı likit çeşitlerinde yer almaktadır. Tütün ağırlıklı üretilen likit markalarında bu oran %50 – %50 olarak görülmektedir.

 

Elektronik sigara kullanıcıları arasında doğru öğrenilen yanlış belirtiğimiz üzere PG nin oranı yüksek ise niteliksiz sıhhatsiz likit görüşüdür ve elektronik sigara mod ayarlarinida  etkiler.  Doğru biçimde üretilen oranları doğru biçimde ve nitelikli base ve aroma kullanan şöhretli markalar ve en ehemmiyetlisi doğru ve zamanında demlenen likitlerde PG ve VG nin kaç olduğu değil, niteliği, damak tadınıza uygun olup olmadığı ve kullanım emeliniz olmalıdır.Sitemizde yer alan Elektronik Sigara Likit markalarından dünyaca şöhretli One Hit Wander Likit nitelik noktasında tüm kullanıcıların ortak fikri olduğunu kullanıcılar öğrenmektedir. Bunu en başta belirtebiliriz. Joyetech Likit orta seviye bir nitelikte ve oranı %50 – %50 olarak üretilmiştir. Ancak, özellikle Joyetech AKLA-MiX Likit kullanıcıları bu çeşite hayran kalmışlar ve sigarayı süratli bir biçimde vazgeçmeye dayanakçı olan bir likit olarak görülmektedir. Bu noktada Likit önerisi arz edildiğinde şayet sigarayı vazgeçmek istiyorsanız bu tütün aroma çeşiti ile başlayabilirsiniz.

 

Meyve ve tütün noktasında Amerikan markası olan Naked Likit de son yarıyıllarda en çok konuşulan ve sevilen markalar arasında yerini almıştır. Ülkemize Fransa bayiliği üzerinden gelen bu şahane likitleri kullananlar asla bırakamıyor. Bu arada size bir efsaneden de bahsetmeden bu yazıyı bitirmek istemem. Five Pawns Likit markası. Evet. Gerçekten efsane bir likit olduğunu bu markayı efsane yapan ise, Five Pawns Castle Long aroma çeşitini olduğunu da belirtmek istiyoruz.Netice olarak hangi markayı yada marka likit çeşitlerinden birini kullanırsanız kullanın, orijinal, ithal ve fabrikasyon bir likit kullanmayı sıhhatiniz için itina gösterin. Hatta bir ufak bilgi yeteri seviyede kimya bilginiz var ise evde e-likit ve likit yapabilirsiniz 

About hnrwe

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir