Breaking News

iQOS

Philip Morris International, ısı yanmayan tütün mahsulü olan iQOS hakkında bu hafta bağımsız bir danışma heyetine bilgi verdi.

FDA, iQOS’yu onaylarsa, Altria, pazarlamak ve Amerika Birleşik Devletlerinde satmak için tek dağıtım hakları kendilerinin olacak

Bağımsız bir danışma kurulu Perşembe günü , kanıtların TBH ile alakalı iddiaları destekleyip desteklemediğine, misalin tütünle ilişkili hastalık tehlikesini eksilttiği istikametinde red kullandı. Buluşma, iQOS’u sigaradan daha az tehlikeli bir kullanim amaci olduğunu belirtiyorlar.

Yanmayan tütün mahsulleri nelerdir?

isminden de anlaşılacağı gibi, tütün ısıtıyorlar ama yanmıyor. Tütünü yakmak, sigaralarda zehirli madde yayan bir kimyevi operasyona maruz kalmasına neden olur.

Nikotin ile bağlanmış akışkan kullanan e-sigaralardan değişik olarak, ısıyla yanmayan mahsuller asıl tütünü kullanır. Tütün çubuklarını, bir aerosol sarihe çıkaracak kadar yüksek ancak yanmaya neden olacak kadar yüksek bir sıcaklığa kadar ısıtırlar. Kullanıcıların nikotin isteklerini tatmin ederken tehlikeleri ehemmiyetli miktarda eksiltebilirler.

Philip Morris, 30’dan fazla pazarda iQOS’u piyasaya sürdü. Rakip British American Tobacco’nun versiyonu, glo, altı pazarda mevcut. Firma, bu sene FDA’ya ehemmiyetli bir eşdeğerlik müracaatı ve daha az güçlü bir süreç kaydolmayı tasarlıyor.

IQOS nasıl çalışır?

IQOS tütün ısıtma sistemi üç parça kapsar: bir yakalayıcı, tütün çubuğu ve şarj aleti.

Kalem eşi makine, Philip Morris markalı tütün çubuklarını 350 santigrat dereceye kadar ısıtan seramik ve altın bir levha kapsar. Sigaradaki tütün, 600 santigrat derecede veya daha yüksek sıcaklıklarda yanar.

Tütün çubukları, özellikle makine için planlanmıştır. Amerika Birleşik Devletlerinde PMI Marlboro, Marlboro Smooth Menthol ve Marlboro Fresh Menthol HeatSticks mahsullerini sunmak istiyor.

PMI, mahsulün sigara içmeye karşı, e-sigara gibi öbür seçeneklerden daha yakın bir tecrübe olduğunu söylüyor zira asıl tütün kullanıyor. Firma, erişkin sigara içicilerinin sadece iQOS’a geçmeye ikna edebileceğini söylüyor.

Eleştirmenler, ananesel sigaralara ek olarak ve hatta önde gelen kullanıcılara ek olarak kullanılan e-sigaraların işaretidir. PMI anekdot etmek süratlidir iQOS bir e-sigara değildir ve tütün varlığı meyveli, tatlı nikotin ile bağlanmış akışkan ile aynı temyize sahip olmayabilir.

IQOS güvenli midir?

PMI, iQOS’un tehlikesiz olmadığını, ananesel sigaralardan daha az tehlikeli olduğunu söylüyor.

Firma, sigarayı vazgeçmenin, tehlikeyi eksiltmenin en iyi yolu olduğunu ve iQOS’un tütün kullanmaya devam etmek isteyen erişkin çocuklar için değil, çocuklar veya sigara içmeyenler için kullanılması gerektiğini vurgular. PMI, yalnızca iQOS kullanan kullanıcıların, sigara içmeye devam etmektense, kullanıcıların hasar tehlikesini ehemmiyetli miktarda düşürdüğünü bulmuştur.

FDA’nın iQOS tahlili, sigaraya göre daha düşük seviyelerde toksik kimyeviler tespit etti. Makinenin kullanılmasının sigarayla ilişkili hastalık tehlikesinin eksilmesine yol açtığı söylenemezdi, zira bunu yapmak daha uzun bir çalışma gerektirecekti.

FDA, iQOS’un sigaradan daha güvenli olarak pazarlanıp satılmadığına karar verecektir.

About hnrwe

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir